Noclegi Podróże Rozrywka

Poznańskie atrakcje: Malta

Poznańska Malta jest popularnym miejscem wypoczynku i rekreacji, a czekające na jej terenie atrakcje kuszą i mieszkańców wielkopolskiej stolicy, i turystów. Spacery wokół Jeziora Maltańskiego mogą się dla każdego z nas okazać wspaniałą przygodą. Na co warto zwrócić tutaj szczególną uwagę? Z jakich możliwości spędzenia wolnego czasu można skorzystać w tym miejscu?

Poznań ma się czym pochwalić, przy czym Malta zajmuje miejsce bardzo ważne na turystycznym planie tego miasta. Główną atrakcją jest tu oczywiście Jezioro Maltańskie. Jest to wprawdzie sztuczny zbiornik, jednak ze względu na swe rozmiary oraz piękne otoczenie szybko zajął on bardzo ważne miejsce w panoramie Poznania. Jezioro to osiąga aż 2 km długości, a że jego wielkim walorem jest długa i malownicza linia brzegowa, szybko stało się ono popularnym miejscem wypoczynku nie tylko dla mieszkańców Poznania, ale i wielu okolicznych miejscowości.

Wokół jeziora powstało sporo ścieżek spacerowych oraz tras, które przyciągają miłośników biegania. Jezioro Maltańskie cieszy się tez wielkim powodzeniem wśród miłośników sportów wodnych, a organizowane tutaj regaty mają wielu sympatyków. Malta jest też atrakcyjną dzielnicą dla tych, którzy w czasie wycieczki po Wielkopolsce zechcą odpocząć w termach, w których wykorzystywane są naturalne wody termalne. Nowe Zoo, kolejka zwana Maltanką oraz podświetlana fontanna – oto kolejne atrakcje, którymi może się w tym miejscu pochwalić Poznań. Dzięki temu rejon Jeziora Maltańskiego jest bardzo chętnie odwiedzanym miejscem, a osób zainteresowanych wypoczynkiem nad jego wodami nie brakuje.