Informacje Podróże Turystyka

Sierakowski Park Krajobrazowy: co warto zobaczyć?

Wielkopolska to niezwykła kraina, na terenie której nikt z nas nudzić się nie będzie. Jakie atrakcje czekają tu na miłośników przyrody?
Dla tych, którzy wolny czas lubią spędzać na łonie natury, ciekawym punktem w programie wycieczki po Wielkopolsce może się okazać Sierakowski Park Krajobrazowy. Jest on największym parkiem krajobrazowym w tej części kraju, a odkrywanie jego bogactwa każdemu z nas dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń. Na co warto zwrócić szczególną uwagę w trakcie wędrówek po tym parku?

Sierakowski Park Krajobrazowy to przede wszystkim piękna sceneria. Do jej powstania przyczyniły się lodowce, po których na terenie Wielkopolski pozostało sporo pamiątek. Warto przyjrzeć się tu również Warcie, której dolina na terenie parku prezentuje się wyjątkowo pięknie. Liczne jeziora sprawiają, że pejzaż tego parku zachwyca jeszcze bardziej, a wspaniałe kompleksy leśne stają się magnesem przyciągającym tu miłośników przyrody z całego kraju. Najcenniejsze pod względem przyrodniczym fragmenty tego parku zostały dodatkowo objęte ochroną rezerwatową.

Do jednej z najważniejszych atrakcji zalicza się tu rezerwat faunistyczny o nazwie „Czaple Wyspy”, będący ważnym punktem w programie przyrodniczej wycieczki po Wielkopolsce. Sierakowski Park Krajobrazowy może się też okazać terenem atrakcyjnym dla miłośników historii i zabytków. Dla nich nie lada gratką będzie zespół pałacowy w Mościejewie oraz dwór w Chalinie. Ważnym ośrodkiem turystycznym jest też Sieraków, na terenie którego można znaleźć tanie noclegi. Dzięki temu miasto to jest bardzo dobrym punktem wypadowym na teren parku krajobrazowego oraz urządzonych na jego terenie rezerwatów przyrody.