Indonezja dla ciekawych: Gunung Kelimutu

wulkan

Indonezja to jeden z chętniej wybieranych kierunków podróży. Wczasy w tym wyspiarskim kraju mogą się okazać idealną propozycją dla wszystkich miłośników plażowania, nie brak tu jednak i takich miejsc, które oczarują miłośników dzikiej przyrody oraz aktywnego wypoczynku. Gdzie warto się wybrać?

Jednym z ciekawszych sposobów na odkrywanie piękna Indonezji są wycieczki po górzystej wyspie Flores. W lokalnym krajobrazie rolę bardzo ważną odgrywają wulkany, w gronie których wyróżnia się Gunung Kelimutu. To jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych na tej wyspie, nic więc dziwnego, że lokalne biura podróży poświęcają mu tak wiele uwagi. Wulkan o wysokości 1690 metrów swą popularność zawdzięcza m. in. swej lokalizacji. Położenie w centralnej części wyspy sprawia, że przyciąga on skutecznie turystów spędzających wczasy właśnie w tej części Indonezji. Wulkan ten może się jednocześnie pochwalić piękną scenerią oraz jeziorkami, które powstały w jego kraterach. Ponieważ każde jezioro ma inny kolor, tutejsza sceneria wzbudza ogromny zachwyt.

Okolice wulkanu przyciągają i miłośników geologii, i przyrodników, są jednocześnie obszarem chętnie odwiedzanym przez osoby stawiające na aktywny wypoczynek. Nie brak tu ciekawych tras trekkingowych, w trakcie których można podziwiać piękne widoki oraz poznawać wyspiarską przyrodę. Warto tu podkreślić, że okolice wulkanu, ze względu na swą wyjątkowość, zostały objęte ochroną przyrody jako Park Narodowy Kelimutu. Wycieczki po jego terenie będą nie lada gratką dla każdego, kto stawia na kontakt z wyspiarską naturą.