Włochy – ich piękno

włochy

Często słychać, że ktoś jedzie na wakacje do Włoch. Są one jednym z najbardziej obleganych miejsc turystycznych w Europie. Dlaczego i jak są takie wyjątkowe? – to postaram się opisać w poniższym artykule.

Kuchnia

Myślę, że każdy słyszał o włoskiej kuchni. Restauracje oferujące te jedzenie, możemy spotkać w większości polskich miast. Pizza stała się symbolem fast – foodu, dlatego często jest mylona z amerykańskimi przekąskami. Ku zaskoczeniu niektórych jest to właśnie włoski wynalazek! Została one zaserwowana na przyjazd królowej – Małgorzaty Sabaudzkiej. Inną znaną włoską potrawą jest spaghetti. Kuchnia włoska jest bogata w owoce morza, makaron (często wykonywany własnoręcznie) oraz różnego rodzaje warzyw i owoców. Mięso w tym kraju jest dość drogie, dlatego zastępuje je się innymi składnikami. Mimo tego, że polskie restauracje dają sobie bardzo dobrze radę z przyrządzaniem włoskich potraw, warto spróbować również tych tradycyjnych, najczęściej wykonywanych z lokalnych składników.

Zabytki

Cesarstwo Rzymskie, które istniało już od roku 27 p.n.e, miało bogatą kulturę. Okres ten pozostawił po sobie wiele budowli, które możemy podziwiać do dzisiaj. Najpopularniejszymi zabytkami są Koloseum, Panteon w Rzymie czy Domus Aurea (Złoty Dom Nerona), a to tylko niewielka część z nich. Odwiedzają je co roku miliony turystów z całego świata. Niektóre z nich wpisane są na listę UNESCO, co także buduje ich popularność.

Włochy to popularne miejsce z wielu powodów, jednak ja myślę że zdecydowanie warto je odwiedzić.